iddaa tahminleri AÖF – Açıköğretim | Anadolu Üniversitesi

Yeni Kayıt

Yeni Kayıt

Lise Mezunları İçin AÖF Yeni Kayıt
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’ne yeni kayıt yaptırabilmek için ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmiş olunması gerekmektedir. YGS kapsamında ise herhangi bir puan türü üzerinden 140 taban puanını aşan her kişi ÖSYS dahilinde kayıt yaptırmaya hak kazanmaktadır.

Meslek Lisesi Mezunları için AÖF Yeni Kayıt
Meslek lisesi mezunları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi önlisans programlarına sınavsız olarak giriş yapabilmektedirler. Mezun olunan mesleki lisenin devamı niteliğinde kabul edilen bu eğitime dahil olabilmek için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvuru yaparak kayıt işlemlerini başlatabilirler.

Açıköğretim Fakültesi’ne yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, AÖF bürolarına giderek istenen belgeleri AÖF yetkililerine sunup kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Kayıt yaptırabilmek için AÖF yeni kayıt dönemi tarihleri arasında olunması gerekmektedir.

Anadolu üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kapsamında alım yapılacak öğrencilerin tercih edebileceği lisans ve önlisans programları:
aof-lisans
aof-onlisans

 Google +
Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.