iddaa tahminleri AÖF – Açıköğretim | Anadolu Üniversitesi

19

Oca'16

Bütünleme Sınavı Var mı?

84 Yorum | admin

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav sistemi sabit olup, değişiklik hakları ise tamamen Rektörlüğe aittir. Sınav sistemi programında her yıl ara sınav ve dönem sonu sınavı olmak üzere iki ayrı sınav yer alır. AÖF sınav sisteminde bütünleme sınavı ise yapılmamaktadır. Öğrencilerin notlarını düzeltmesi ve dersi geçmesi için düzenlenmesi beklenen telafi sınavı, sistemde yer almıyor. Fakat, Anadolu Üniversitesi istediği taktirde değişiklik yapma hakkına sahip olduğu için bu yönde gelişme olduğu taktirde duyuru gerçekleştirmektedir.

sakarya travesti
istanbul travesti
antalya travesti
izmir travesti

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı için Bütünleme sınavı, sınav programında olmazken, bulunduğumuz zaman itibarı ile bu ana kadar bütünleme ile ilgili herhangi bir açıklama da yapılmamıştır. Açıklama olmaması ise bütünleme sınavının, olmadığını bildirmektedir. Önümüzdeki yıllar veya bu yıl için gelişmeler olduğu taktirde duyuru ekranından öğrenciler bilgilendirilmektedir.

 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
 • İnşallah bütünleme gelsin ki FF alan öğrenciler bütünlemelere girebilsin ve geçmek için ikinci şans verilsin. Teşekkürler.

 • Bütünleme getirilmeli, insanların zamanları ve yılları boşa geçmemeli. En azından son sene 2 ve ya 3 dersten kalanlara bu hak verilmelidir.

 • Sadece kaldığınız 1 veya 1 kaç ders için 1sene boyunca beklemek hem mantıksız hemde telafisi olmayan zaman kaybı. Bu seneden itibaren bütünleme sınavının sistemde faal olmasını istiyoruz. yetkili kişilerin bu konuda bir an önce devreye girmesini istiyoruz.

 • Rektörlük bizi duysun butunleme sınavları yapılsın

 • Allah icin 1 ders icin 1yil okul uzatiyorum lutfen daha hizli aciklayin

 • ceyhun gören

  saygı deyer üniversite senato üyeleri bütünleme sınavı anayasal bir haktır yök bütünlemeyi üniversiteye bırakmıştır bütünleme sınavı tekrardan yapılmalı ve mağduriyetin giderilmesi için sizi göreve davet ediyorum

 • İnşallah en kısa. Zamanda bütünleme sınavı gelir. Vede gelmesini yetkililerden bekliyoruz

 • Hasan huseyin altinok

  BUGUN VIZELERE GIRDIM CIKTIM ALLAH SAHIT CALISTIMDA AMA COK KOTU GECTI YA ALLAH RIZASI ICIN SORULARI ZORLASTIRMAYIN (KOLAYLASTIRIN DEMIYORUM DIKKATINIZE) INSANLARIN EMEKLERI HAYALLERI YIKILIYO ASKERLIGIM VAR EVLILIK DUSUNUYORUM HERKEZ BENI BEKLIYOR KISA DONEM HALKIM OLUSUYO SON SENEM INANIN INTIHAR EDICEK KADAR BUNALIMA GIRDIM ALLAHI BILMESEM ONUDA YAPICAM. AMA YA SU BUTUNLEMEYI GETIRIN YADA SU ZOR SORULARI SORMAYIN KOLAYLASTIRIN DEMIYORUM . CAN EGRISI BASKASI ZAYIF ALINCA BENDE ZAYIF ALMAK ZORUNDA DEGILIM BENIMDE BASKASININ NOTUYLA GECMEM BIRAZ AKIL KARI DEGIL. LUTFEN ONEM VERIN VE YAZILANLARI DIKKATE ALIN . ISTEKLERIMIZ DOGAL VE NORMAL TABIKI BUTUNLEMEYIDE ISTEDIK DIYE TAMAM DEYIP ONUDA ZOR HALE GETIRMEYELIM ALLAH RIZASI ICIN HERSEY SIZIN ELINIZDE KOLAY GELSIN. . .

 • AYŞEGÜL

  Lütfen bütünleme gelsin zaten ekonomik nedenlerden hem çalışıyor hem okumaya çalışıyoruz yazık bu kadar emeğe paraya.kendi paranızı kazanmak için bu kadar insanın hakkını yemeyin.

 • AYŞEGÜL

  arkadaşlar imzalayın. change.org sitesinde kampanya var

  • Davut AKSOY

   Açık Öğretim Fakültesi (Eskişehir) Açık Öğretimin adı olmuştur. Bu günlerde yaygınlaşan Açık Öğretim uygulaması ilhamını büyük ölçüde Anadolu Üniversitesinden almaktadır. Yeni kurulan bu üniversiteler bile öğrencilerine bütünleme hakkı verirken Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yönetiminin öğrenci sayısı çokluğunu mazeret göstererek öğrencilerine bütünleme hakkı vermemesi parlak mazisiyle çelişmektedir. Umarım üniversite yönetimi acilen bu hakkı kamuoyuyla paylaşır.

 • AYŞEGÜL

  change.org sitesinde imza kampanyası var bütünleme için…

 • ceyhun gören

  bütünleme sınavı büyük bir ihtimalle seneye olacak çalışmaların sürdüyünü biliyorum

 • birinci yıl bahar döneminde ben finalleri kaçırdım AOFde bütünleme olmadığı için iki yıllık ünüversite üç yıla çıktı ve bu konuda resmen mağdur oldum bence bütünleme sınavı bizim içinde örgün okuyanlar kadar haktır

 • DİĞER UNIV BUTUNLEME VARKEN BIZ ZORLUKLARLA OKURKEN ELİMİZDEN ALINAN HAKLARI HELAL ETMİYORUM İKİ DERS İCİN BİR YILIN UZAMASI NE DEMEK…. BU HAKSIZLIGA KİM DUR DIYECEK

 • her sene sorular zorlaşıyor lanet olsun geçilmeseydi keşke kredili sisteme ödediğimiz paralarla kendi işimizi kurardık bu ne saçmalık insanları çok zor durumlara sokuyorsunuz ayrıca dağıtılan kitaplarla sınavda sorulan sorular çok farklı olmadı kredili sistemi geri kaldırın bütünlemeyi getirin vatandaşı bu denli mağdur etmeye hakkınız yok

 • bütünleme yok madem hicolmassa 1-3 2-4 olayını degiştirsinler 🙁

 • Bugun trafikten dolayı (yol çalışması varmış) sınava 20 dk. geç kaldım. Tabii ki sınava alınmadım. 🙁
  Bu benim bir yılıma mal oluyor. Çok çok üzgünüm şu anda :.( 37 yaşındayım ve 1 yıl kaybetmek çok üzdü hayal kırıklığına uğradım. Zamanında bitirebilmek için çok çalışmıştım. Zaman ve emek çöpe gitti. Bunlar çok değerli şeyler. Lütfen şu bütünleme sınavını bu sene yapmanızı umut ediyorum. Hatta istiyorum.

 • Zehra evlekĺğlu

  2. SınıfıM İlahiyat okuyorum finale giremedim benimle birlikte sınava giremeyen 15 1y kişi var otobüs şöförü yüründen sınava geç kaldık taksi de tuttuk yedilemedi aöf deki yetkililerin lütfen bu konuyla ilgilenmesi istiyorum

 • Yazıklar olsun

  Sevgili AOF yetkilileri,
  Antalya kepez bölgesinde ikamet ediyorum.evimin etrafında o kadar çok okul var ki anlatamam.ama sınav yerim hiç onlardan birisi olmadı. Genel olarak liman mah./ konyaaltı taraflarındaki okullarda sınava girdim.bu sene son sınıfim ve işlerim dolayısıyla diplomayı alabilmek için gün sayıyordum.ta ki bugüne kadar…yine konyaaltina öğleden sonraki oturuma yetişmek için mevlana kavşağı-100 yıl cad. ne girmek zorunda kaldım.trafik kilit, ışınlanmayı bulabilmek farz.tam yetiştim derken arabayı park edecek yer ararken sınav başlamış ve ilk 15 dk dolmak üzereydi. Mecburen arabayı okuldan epey uzağa park etmek zorunda kalarak koştum okula.polisler 15 dk doldu alamıyoruz dedi.bina sınav sorumlusunun yardımcısı mı ne vardı benim yalvarmalarima ve israrlarima dayanamayıp bina sorumlusuyla görüştü.henüz kimse sınavdan çıkmamıştı (ilk 20.dk) bina sorumlusu izin vermedi ve bende kendisiyle görüsmek istedigimi söyledim. Ben odasına girince ve durumumu anlatınca yanımdaki adama ve bana kızdı yanına gittiğim için. Kurallar böyle, ben seni sınava alırsam birisi çıkıp şikayet edebilir dedi.ne desem fayda etmedi.suan benim bu giremediğim bahar dönemi 2 ders yüzünden bir yıl daha okul uzadı.
  Yazıklar olsun deme sebebim;
  -etrafımda veya daha yakın çevremde o kadar okul ve ayrıca üni. De varken neredeyse şehir sınirları disina sınav yeri atamanız…ikamet adres bilgilerimizi neden veriyoruz biz size.sadece şehir belirtelim bu sistemde gidecekse.sistemsizliginizin cezasını ben ve bir yıl daha cebimden kısıp yatıracağım dönem paraları ile zamanım çekiyor.
  -ilk 15 dk geç kalma süremiz var.o zmn neden sınavdan ilk 30 dk kimse çıkamıyor? İkinci 15.dk neden var? Siz öğrencilerinize neden destek ve yardımcı olmuyorsunuz?
  Bir kez daha emeği geçen herkese yaziklar olsun!

 • Butunleme sinavi yapilsin ya 3.sinfta c.tesi pazar gunune 3snav konuluyorken 4.snifta sacma bir sekilde c.tesi 2 pazar 4sinav koyuyorsunuz son sinifta okuyanlara istisna taniyin bari 1 yada 2 ders icin koca 1 seneyi beklemek gereksiz

 • Selamün aleyküm bütünleme sınavı birçok öğrenci için kurtarıcı olacaktır. Bize bu hakkın verilmesini önemle talep ediyorum. Rektörlüğe duyrulur. Fi emanillah…

 • Bence bu sene büt sistemi gelmeli.Finaller bayağı bir zorlu geçti benim gibi son sınıfta olupta bitirmek isteyen öğrenci arkadaşlarımda bu durumdan bayağı bi mağdur durumda.

 • bundan önce bütünleme sınavları olmuş bundan önceki insanlara bu hak verildiğine göre bizlerede verilmesini istiyoruz. bir kaç ders için beklemek istemiyoruz.

 • Bütünleme olması gerekir. Ben 2.1. Dönemden tek dersten dolayi 4. Sınıftan ders alamıyorum ve 1 ders için 1 yılım gidiyor. Oysa telafi sınavı veya bütünleme olsa 1 yıl önceden mezun olacağım. Arkadaşlar bir çıkar yol bilen varsa yazsın lütfen. Saygilar

 • Bütünleme sınavı olsun lütfen.tek ders için 4 yıllık bölümü 6 yılda bitmesini istemiyorum

  • ahmet aydın

   Bacım burası Türkiye örgünde okuması daha kolay BN mecbur olmasam kayıt yaptırmazdım

 • İki ders yüzünden mezun olamıyorum!!! Tek ders sınavı para tuzağından başka bir şey değil! Bütünleme geri gelsin!

 • Bütünleme sınavı yapılmayacaksa en azından tek ders yerine 2 ya da 3 dersten kalanlar için bir sınav yapılsın. 1 ders için 1 yıl uzuyor. Parasını harcını geçtim yazık geçen zamana. Allah’tan korkun..

 • ömer faruk

  bütünleme sınavları olsun lütfen

 • bütünleme hakkımız olmalı sesimizi duyun

 • 1.sınıftan bir dersim kaldığı için 3.sınıfa geçemiyorum allah aşkına şu bütünlemeye getirin 1 ders için 1 yıl beklemek çok zor geliyor bana bütünleme gelmeli

 • Mehmet Akif

  Görme engelliyim. Tüm derslerimden geçtim sanırım. 1,98 puan ile kalmışım. 2 0,02 puan yüzünden bir senem boşa gidiyor. Yazıktır.

  Görme engelliyi bile dağa taşa sınava yolluyorsunuz. Üstelik evime 1,5 saat vakit alıyor. İş yerimden ulaşma sürem tam bu.

  Numune hastanesi ile ahmet keleş üniversitesi arasında 1,5 saat mesafe var. Yazıktır. Yazık.

 • bütünleme olmalı. 1 ders icin üstten ders alamıyorum ve tek ders icin 1 senem bosuna gidiyor. parayı geçtim Zaman kaybı. aof yetkilileri bu mağduriyeti gidermek icin caba göstermeli. 1 sinav icin ders ücreti neyse onu verebilirim. tüm senemiz heba olmasın.

 • Herkes aöf ye mail atsın bunu samimi şekilde hepimiz yapalım bütünleme kesinlikle gelmeli 2 not ortalamasını geçen biri aöf gözünde başarılı zaten ff olan derslerin daha önceki dönemlerde konularını gördük illa ilgili dönem diye bi kural konulması da saçma 2 not üstü alanlar için yani.

 • Bütünleme Sınavı talebini aofak@anadolu.edu.tr ye iletebilirsiniz. Hepimiz bunu yapalimki Rektörle bu konuyu konusunlar.

 • BÜTÜNLEME SINAVININ GELMESİNİ TALEP EDİYORUM.KAYBETTİĞİMİZ ZAMANIMIZA,YILLARIMIZA YAZIK.

 • ersin aktaş

  BÜTÜNLEME SİSTEMİ ÖRGÜN EĞİTİMDE OLABİLİYORSA ŞAYET BU AÇIKÖĞRETİMDEDE OLABİLİR OLMAMASI BİZİM KAFAMIZDA ÖĞRENCİNİN BİR YIL OKUL UZATMASI AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİNİN ÖĞRENCİLERİN SIRTINDAN RANT ELDE ETMESİNDEN BAŞKA BİRŞEY UYANDIRMIYOR KAFALARDA VE AMAN AMAN KARIŞIK BİR SİSTEM DEĞİL OLAY PARA İSE YİNE VERELİM YETERKİ ZAMAN KAYIBIMIZ OLMASIN 2 DER ÖRNEĞİN 2 AYRI DÖNEM VE 1 YIL UZUYOR SİZCE ADALETMİ MANTIK MI ????

 • d.eğilmez

  Bütünleme sınavı istiyoruz 3 ders için 1 yıl kaybınız var

 • Butunleme sinavi gelsin yada ikiders sinavi bir yilimiz gecmesin bosa, uzaktan okumak daha zor zoru basarmamiza destek olun bu hak taninsin bize lutfen

 • Sisteminize tüküreyim. Örgün okuyanlara verilen bu hakkı biz de istiyoruz. Bu sene getireceksiniz. Duydunuz muuuu. Aksi takdirde getirmediğiniz hergününüze lanet edicez biz burdan!

 • Örgün eğitim de nasıl bütünleme varsa bizlerinde bu hakka sahip olmamız en doğal hakkımızdır. AÖF öğrencilerinin bu haktan mahkum bırakılmaları kadar saçma bir şey olamaz.

 • mevzun durumundayım fakat 2 dersden kalıyorum ve tam bir yıl uzuyor lütfen büt sınau getirin …….

 • mevzun durumundayım fakat 2 dersden kalıyorum ve tam bir yıl uzuyor lütfen büt sınau getirin …….

 • BÜTÜNLEME İSTİYORUZ

 • İki ders icin bir yil uzamasi cok mantiksiz yetkikiler bu yazdiklarimizi okuyorlarmi acaba

 • Arkadaşlar buraya yazdığınız şekilde talebinizi aofak@anadolu.edu.tr adresine mail olarak da iletelim. Zor ama belki sesimizi duyarlar. Bütünleme olmayacaksa bile en azından tek ders değil de iki dersten kalanlar için sınav yapılsın. yazık 1 yıla ya.

 • Böyle bi saçmalık olamaz yaa 4 yıldır uğraş bütün dersleri geçmeye çalış son sınıfta 2 dersten kal ve bu iki ders yüzünden 1 yıl boşu boşuna bekle tek amaçları para bu kadar insan bişeyler için uğraşıyor yazıklar olsun ya en azından mezun durumunda olan öğrenciler için bi şans tanıyın 1 yıl neden uzasin okulumuz verdiğiniz tek şans tek ders oda malesef yeterli olmuyor nolur artık bu kadar insanın sesini duyunda bütünleme Sınavı uygulamasını hemen getirin bir dönem daha fazla para almak için bu kadar insanı mağdur etmeyin yazık ya

 • Bütünleme sınavı olmalı. 1 ya da 2 ders için 1 senemiz boşa heba olmasın.

 • Merhaba, hayırlı günler değerli açıköğretim Fakültesi sorumluları;
  Evet arkadaşların konularda anlattığı gibi gece gündüz çalışıyoruz ve sınavlara nasıl zor şartlarda hazırladığımızı sizden takdir edersiniz ben bütünleme Sınavlarının olmasını rica ediyorum.

 • Hala bir şansımız yok mu ya bütünleme için iki ders icin bir yilll yaaa

 • Butunleme sinavi olsun 2 ders yuzunden
  1 senem uzayacak

 • yaw onca sınav onca ders sonunda 2 dersten kaldım.sacma sapan tarih ayarlamaları yüzünden dgs sınavına para yatırmak zorunda kaldım ama 2 dersten kaldıgım ıcın hem dgs ye gıremıyorum param boşa gitti.hem de 1 yılım uzadı.yapacağınız işi seveyim

 • mustafa avşar

  lütfen burdan yetkililere sesleniyorum bütünleme getirin.insanların hayallerini yıkmayın.

  çalışıp aileme bakmak ve üniversite mezunu olmak içi elimden geleni yapıyorum. bir şekilde

  4. sınıf sonuna geldim final sınavına girdiğim gün bahane değil ama çok kötü bir şekilde

  yağmur yağdı yaz vakti sert bir yağmur dolu bile yağdı ve ben sırıl sıklam bir halde sınava

  girdim başarılı olamadım sınavda iken duş almış kurulanmadan direk sınava girmiş

  durumdaydım haliyle başarılı olamadım.olan oldu kısmetimizmiş.sizlerden ricam ben ve

  benim gibi duruda olanlara yardımcı olmanız.bir sene boyunca beklemek çok şey kaybettiricek.

  üniversitemizin rektörlüğüne sesleniyorum en azından son sınıf son 2-son 3 dersi olanlara

  yardımcı olun.

  • Mustafa bey önceikle bu önemli yorumunun için teşekkür ederim. Bu uyarılarınızı ve çözüm önerilerinizi sitemiz gibi düzenli olarak açık öğretim yetkililerinin takip ettiği sosyal mecralarda paylaşarak sorunlarınızın dile getirilmesi çok önemlidir ve sitemizin dedaha çok okunması ve sosyal medyada öne çıkması ile sorunlarımıza çözüm için olumlu çabalar oluşacağına inanıyorum. Saygılar
   aofhaberleri admin

 • ya 1-2 ders için bir sene daha uzuyor askerlik uzuyor hayata atılma uzuyor daha ne diyeyim artık her üniversitede var bütünleme ben niye açıköğretimden okuyorum diye düşünmeye başladım şimdi

 • ALLAH aşkına ilahiyatta bütünleme sınavı olsun size çok dua ederim lütfen olsun hem ALLAHIN huzurundada mahçup olamazsınız dua deyip geçmeyin lütfen ALLAH rızası için

 • Bence bütünleme yapılmalı çünkü biz öğrenciler hem öğrenciler hemde kendilerine öğretmen oluyolar. Her ders kolay değil onun için büt olmalı. Duy sesimizi aöf yetkilileri…

 • selahattin

  Atatürk ünüversitesi açık ögretim ögrencilerine bütünleme var ,aöf ögrencisine bütüneme neden yok,bu eşitsizliğin düzetilmesini istiyoruz.

 • Tek bir ders için bir sene daha beklemek zorunda kalacağım. Bundan önceki dönemde kaldığım dersle birlikte bir sonraki senenin derslerinin otomatik ekleneceğini düşünmüştüm fakat sistem otomatik olarak sorumlu olduğum dersi listeden çıkarmış. Şimdi ise o dersin ne kadar önem arz ettiğini anlıyorum. Artık sağlık olsun fakat biz öğrenciler bir bütünleme sınavı hakediyoruz. Örgün eğitimdekiler ile bu şekilde ayrım yapılması öğrencileri üzmekte sayın yetkililer.

 • 4 yanlış 1 doğruyu götürecekse bütünleme sınavıda gelsin madem böyle bişey yaptınız.valla bu aöf yi insanlara kötüleyeceğim artık tek amaçları para olmuş sermaye haline getirmişler insanları el insaf yaa sorularda çok zor zaten nalet aöf örgün bile aöfden daha kolay artık

 • Hayrullah

  4 yanlış bi doğruyu götürüyor ; bütünleme kesin gelmesi lazım ben tek ders yüzünden son dönem derslerini alamıyorum tek ders yüzünden 1 yılım gidiyor ya bütünleme gelsin yada tek dersim olupta üst dönemin derslerini almamız lazım..

 • OSMAN BOZKAYA

  Değerli Açık öğretim yetkilileri son dönemde ortaya çıkan yeni kararla 4 yanlış bir doğru olayı çıktı bizim işimiz daha da zor oldu hem çalışıp hem okuyoruz 1 ders yüzünden sene uzatacağız bütünleme sınavını uygulamaya alalım en azından 4 sınıf öğrencileri için saygılarımla

 • GİRİŞİMCİLİKTE HESAPLADIĞIM KADARIYLA 12 DOĞRU 8 YANLIŞ ÇIKSA 2 DOĞRUYU ALIP GÖTÜRSA 10 NET 50 PUAN ETMEZ Mİ ?AÖF YETKİLİLERİ SİZ NASIL HESAP YAPIYORSUNUZ KÖTÜ GEÇTİ DEDİĞİM DERS İYİ NOT İYİ DEDİĞİM DERSTEN KÖTÜ GELİYOR BEN SİZİN NASIL HESAP YAPTIĞINIZI ANLAMADIM BİR TÜRLÜ…….

 • Can erisi geçme notu çok yüksek indirilsin lutfn aciyin biraz kitaptan sorulmuyor sorular mağdur oluyoruz. 25 iyi di yani en azından sevkimiz kirilmazdi

 • Göktuğ

  bu yapılan haksızlık ve haksızlık olduğunu bile bile öğrencilerin yıllarını zamanlarını yakan kişiler öğrencileri haksızlığa karşı ses çıkartmamayı amaçlıyor.Bizler ne şartlarda bu sınavlara hazırlanıyoruz kimi insan çalışıyor evini geçindiriyor normalde bu kurumlar halka rahatlık sağlama halkı öğrenciyi düşünme politikasını kendisine amaç olarak belirlemek yerine öğrencileri mağdur etme durumuna doğru ilerliyor yeter artık ya zaten okuduğumuz zaman bir şey olduğu olacağı yok bari zamanımızla oynamayın.

 • Ömer Faruk Fidan

  Sadece 1 ders için tam yedi ders alamıyorum bu güz döneminde. Boşu boşuna 1 yılım gitti. Genel not ortalamam 3,10 ama bi dersim için 7 dersten mahrum kalıyorum. Ne saçma bi sistem..

 • bütünleme istiyoz bide 4 yanlış 1 dogruyu götürmesin

 • Alttan kalan 1 ders yüzünden 1 senemizin heba olması hiç adil değil. Bari bütünleme koyun, parasında da değiliz geçen zamanın telafisi olmaz

 • anadolü aöf lütfen bütünleme sınavını açın mağdur zaman kaybı olmasın

 • değerli yetkili kardeşlerim 2 ders yüzünden 1 yıl beklemeyelim. Duyarlılık bekliyoruz bütünleme olsun istiyoruz.

 • Lütfen bütünleme olsun bu kadar emeğe yazık zor şartlarda okumak isteyenlere yardimci olun biraz

 • BÜTÜNLME SINAVI KESİNLİKLE OLMALI!!!

 • Lütfen bütünleme sınavlarını yapın insanların hayalleriyle umutlarıyla oynamayın sene uzatmak istemiyorum lütfen bütünleme vermek çok mu çor bizde okumaya çalışıyoruz örgün öğretime puanın yetmediğinden okuyorum ben bir şans verseniz

 • Bütünleme sınavlarını açarmısınız lütfen hayallerle umutlarla oynamayın lütfen 21 yaşındayım ben elimden geleni yapıyorum bütünlemelerin gelmesini çok istiyorum bu konuda merhametli davranın

 • Çok zorlaştırdınız bütünlemeyi getirin insaf şans verin çok mu zor bütünleme sınavı yapmak

 • Ya resmen rezillik 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Zaten çalışıyorum birde bu bela çıktı başıma. Her sene 205 mi yatiracagim ben. Yazık günah ya bari büt sınavları gelsin. Haksızlığın bu kadarı birisi duysun sesimizi ya. Hayır sorularda zor olmaya başladı yardımcı kitaplardan çıkmıyor. 20 sorunun yarısı yanlış çıkıyor doğrularda gidiyor. Yeter ya.

 • Sisteme bak 4 yanlis 1 dogruyu goturuyo ve butunleme sinavi yok.ben 20 yadinda ogrenci degilim calisiyorum bir yandan da diploma almaya calisiyorum kendimi gelistirmeye calisiyorum ataturk acik ogretimde yada orgun universite programlarinda olan imkanlar ne hikmetse bizde yok.harc paralari icin ogrenci madur etmek yerine esit haklarida bize verin ki yarina umutla bakalim.derdiniz paraysa butunleme sinavlari icinde yatiririz dert etmeyin biraz anlayis ya…

 • Eğer bütünleme sınavlar yapılırsa Ağustos ta sınava girebilirmiyiz

 • bütleme gelmeli bence bu yıl çünkü 4 yanlış bi doğruyu götürme uygulamasını getirmissiniz. gelsin lütfennn